آیت الله حائری شیرازی
خانه / اسلایدر / پیام ها / پیام تسلیت رحلت آیت الله انصاری شیرازی (رحمه الله علیه)
پیام تسلیت رحلت آیت الله انصاری شیرازی (رحمه الله علیه)

پیام تسلیت رحلت آیت الله انصاری شیرازی (رحمه الله علیه)

بسم الله الرحمن الرحیم

مرحوم آیت الله حاج شیخ یحیی انصاری از مفاخر علماء فارس و استاد مسلم حکمت، عاشق صادق استادش امام راحل و مربی بزرگوارش مرحوم علامه طباطبائی که صاحب بیان لطیف و روح پاک و اخلاق متعالیه به دور از کسب شهرت و عنوان بصیر در شناخت کجراهه و دقیق در رعایت وظائف شرعیه بی اعتناء به رضا و سخط غیر خدا، آنکه توانست سال‌های متمادی مربی بزرگان امروز باشد و بیماری را با کمال رضا و رغبت پشت سر بگذارد تا دوره سلامت را با کار خستگی ناپذیر به درجات عالیه نائل گردد و تتمه راه را با صبر و تسلیم و رضا به قله اطمینان و کمال انقطاع وارد شود و در تمامی عمر خاکی‌تر از همه خاکیان باشد.

روحش شاد که استاد اخلاقش از ابتدا عقل خدادادی بود و با این استاد مشرف به بهره‌برداری از اساتید ظاهری اخلاق خویش گشت. خدایش رحمت کند که همیشه با نفس خود جنگید و از آنجا توان و بصیرت مقابله با طاغوت‌های زمان خود را به چنگ آورد.

درگذشت او را قبل از همه به محبوب همیشگی او که روح همه به فدای خاک راه او و تعجیل ظهورش مدت‌ها آرزوی همگان باد و پس از آن به رهبر بزرگوار و مراجع عظام ایشان که سایه‌شان بر سر همگان مستدام باد و همه حوزه‌های علمیه و مردم شریف قم و استان فارس تسلیت عرض می‌نماییم.

خداوند فرزندان و دامادها و سایر بازماندگان ایشان را در پناه خود دارد و صبر و اجرش را مزید فرماید.

والسلام

محی‌الدین حائری شیرازی

name