آیت الله حائری شیرازی
خانه / سایر سخنرانی ها / سخنرانی ها / دشمن قصد دارد بدحجابی را از منکر بودن خارج کند

دشمن قصد دارد بدحجابی را از منکر بودن خارج کند

خبرگزاری دانشجویان ایران – تهران (۱۳۸۹/۰۱/۲۸)
سرویس: دین و معارف اسلامی

یک عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: دشمن قصد دارد بی‌حجابی را از منکر بودن بیندازد تا نتوانیم آن را مورد نهی قرار دهیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از مرکز خبرحوزه، آیت‌الله حائری شیرازی، در همایش مربیان، معاونین و رابطین انجمن‌های اسلامی مدارس که در مهدیه جمکران برگزار شد، با اشاره به اهمیت و جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در قرآن و مبانی اسلامی، تصریح کرد: تهاجم فرهنگی دشمن به معنای از معروفیت انداختن معروف و از منکر خارج کردن حرام است.

وی افزود: اساسا جنگ ما با آمریکا بر سر این است که آن‌ها می‌خواهند معروف‌های ما را با اینترنت و ماهواره از معروف بودن بیندازند و همچنین منکر را از منکر بودن خارج کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری هدف دشمن از تهاجم فرهنگی را خدشه وارد کردن به اصل امر به معروف و نهی از منکر دانست و اظهار داشت: اگر فیلم سینمایی و تلویزیونی نتیجه‌اش این شود که واجب معروف شود، این یک فیلم فرهنگی است و اگر برعکس معروف را از معروفیت بیندازد و یا منکر و حرام را از منکر بودن بیندازد، این فیلم غیرفرهنگی است.

وی در ادامه با انتقاد از جنایات آمریکا و کشورهای غربی در جهان اسلام، گفت: امروز هولوکاست واقعی در عراق و فلسطین و افغانستان و پاکستان رخ می‌دهد که روزی صدها نفر در کوره‌های جنگ‌افروزی کشورهای استکباری می‌سوزند، اما با این حال می‌بینیم که این کشورهای پرمدعا روضه هولوکاست می‌خوانند.

این استاد حوزه، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه‌ریزی دشمن مبنی بر به دام انداختن برخی افراد با طعمه ریاست طلبی، ابراز داشت: یک وقت دشمن، جوانان ما را با اعتیاد شکار می‌کند و یک وقت هم می‌بینیم که همین گروه‌هایی که فتنه را در کشور ایجاد کردند و دارای خوی ریاست طلبی هستند، شکار دشمن می‌شوند.

وی همچینن اضافه کرد: انسان نباید عزت خود را از بین ببرد، اما این‌که انسان یک بار عزیز شود و یک بار عزتش را برای خدا انفاق کند واقعا ارزش دارد؛ مثل رهبر عزیزمان که در روز‌های آخر ریاست جمهوری‌شان وقتی به ایشان گفتند که بعد از دوره ریاست جمهوری چه می‌کنید ایشان فرمودند «اگر امام به من بگوید مسئول عقیدتی سیاسی ژاندارمری یکی از روستاهای سیستان و بلوچستان بشوم در این باره به خود تردید راه نمی‌دهم». این مصداق انفاق عزت است و انفاق عزت، هدیه و پیش‌کشی است که خداوند آن را حتما قبول می‌کند.