آیت الله حائری شیرازی
خانه / آثار / اسلایدر / مصاحبه ها / وظایف منتظران در سال جدید
وظایف منتظران در سال جدید

وظایف منتظران در سال جدید

۱- در سال جدید و تازه شدن طبیعت چه‌کاری انجام دهیم تا امام زمان عج الله فرجه الشریف از ما راضی باشند؟ قال رسوا الله صلی‌الله علیه و آله و سلم: «من أصبح و لم یهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم»[۱]

ببینید مهم‌ترین امر در اسلام چیست؟ مهم‌ترین امر در اسلام «بسم‌الله الرحمن الرحیم» است. امر مهم در این جمله از رحمان به رحیم رسیدن است. آنچه در آن زندگی می‌کنیم و در اختیار ما است موفقیت رحمانی و امانتی است.

ما این امانت را قبول کرده‌ایم؛ وظیفه ما اداء این امانت است. موفقیت رحیمی یعنی اداء امانت. تلاش کنیم همه‌ی اهل عالم امانت را اداء کنند تا مشمول مهر و محبت خداوند یعنی در موفقیت رحیمی قرار گیرند.

۲- وظایف منتظران در نوروز و بهار چیست؟ نگاه کنند چگونه خداوند عالم مرده را زنده کرد به این جمله خداوند مطمئن باشند «اِعْلَمُوا أَنَّ اَللّٰهَ یُحْیِ اَلْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِهٰا»[۲] همه می‌دانند خدا هرساله زمینی را هر کش زنده می‌کنند. به چیزی که همه می‌دانند نمی‌گویند بدانید. نمی‌گویند «اِعْلَمُوا» آنچه مردم به آن مطمئن نیستند. حیات و زندگی دیگری است؛ بعد از مرگ و ممات نوع دیگر.

امروز در جهان محبت مرده است، عدالت مرده است، انصاف مرده است، امنیت مرده است، کرامت انسانی مرده است، آزادی مرده است، زمینی که در آن‌همه چیز مرده است. مرده است.

می‌فرماید بدانید که زمین را بار دیگر زنده می‌کنیم. اول عدالت را در مرتبه دوم امنیت را در مرتبه سوم آزادی را در مرتبه چهارم کرامت انسانی را در مرتبه پنجم محبت را. کسی [که] محبت خدا را درک کرد محبت انسان‌ها را درک می‌کند. خداوند می‌فرماید: زمین و آسمان گنجایش مرا ندارند؛ دل انسان خانه اصلی من است.

۳- چگونه از بهار طبیعت به رضایت امام زمان عج الله فرجه الشریف پل بزنیم؟ اگر دل انسان که خانه اصلی خدا است؛ به خداوند واگذار شود زمانه بهارمی شود و دل انسان خانه‌ی امام زمان می‌شود.

۴- آرزوی مهدوی شما در سال جدید چیست؟ آرزوی مهدوی حقیر این است قبل از ظهور از منجلاب ربا که تا سر در آن فرو رفته‌ایم بیرون بیاییم چون خجالت دارد آن حضرت ما را از این منجلاب بیرون بکشد و به ما بگوید مگر پول اسلام را نمی‌توانید دوباره زنده کنید. نمی‌بینید! پول اسلام در هزار و چهارصد سال قبل معادل یک گوسفند بوده. الآن هم یک مثقال شرعی طلا معادل یک گوسفند است.

اگر طلا پشتوانه اسکناس بود، طلا قیمت بین‌المللی دارد؛ [لذا] پول شما بین‌المللی می‌شد [و] پول ملی نبود که باید زیر سایه یک پول بین‌المللی معامله شود. مگر زیر سایه اقتصادی کفار رفتن منجلاب نیست!

«وَ لَنْ یَجْعَلَ اَللّهُ لِلْکافِرِینَ عَلَى اَلْمُؤْمِنِینَ سَبِیلا»[۳] و إن شاالله با طاهر شدن بطون ما از حرام زبان ما هم  دشنام به یکدیگر و عداوت به هم بازایستد و دل ها کانون محبت خداوند و خوبان از مردم شوند.

«والسلام».

 

 

 

 

 

 

[۱] – علل الشرایع-ترجمه مسترحمی/ ج۱/ نام مؤلف: سید هدایت الله مسترحمی/ ص: ۱۳۱

[۲] – بدانید خداوند زمین را بعد از مرگ آن زنده می‌کند!/ الحدید/ ۱۷

[۳] – و خداوند هرگز کافران را بر مؤمنان تسلّطی نداده است./ النساء/ ۱۴۱